Kurzy a workshopy

Jedno, dvou nebo třídenní kurzy a workshopy pro profesionály i laiky. Setkáte se se svými lektory naživo, proberete mnoho zajímavých témat a máte možnost okamžitě reagovat, klást dotazy a ujasnit si vše podstatné.

Zaujalo vás některé z nabízených témat? Neváhejte a přihlaste se na nejbližší volný termín.
Není prozatím na váš kurz nebo workshop vypsán termín? Nevadí, zaregistrujte se jako předběžný zájemce. Jakmile termín vypíšeme, budeme vás kontaktovat.

Máte zájem o kurz či workshop pro vaši organizaci nebo pracoviště? Není problém, kontaktujte nás na fyziobeskyd-edu@fyziobeskyd.cz. Ozveme se vám a domluvíme podrobnosti.

Pro zdravotníky

Koncept Dětská noha - komplexní přístup k diagnostice a terapii nejčastějších vad nohy dětského věku.

Vady nohou ať už funkční nebo strukturální, jsou jednou z nejčastějších problematik, se kterou se fyzioterapeuté i další zdravotníci setkávají ve svých praxích.

Koncept Dětská noha nabízí komplexní přístup k řešení těchto vad. Informace předávané na kurzu se opírají o moderní poznatky a znalosti praxe založené na důkazech. Díky spolupráci několika lektorů dostane účastník skutečně komplexní spektrum informací. 

Kurz se skládá ze tří samostatných částí - Posturální vady, Ortopedické vady a Neurologické vady dětské nohy. V každé z těchto částí se účastníci seznámí s diferenciální funkční diagnostikou, naučí se stanovit hlavní problém a určit jeho řešení v rámci multidisciplinárního přístupu. Po absolvování všech tří částí budou absolventi kurzu schopni zhodnotit, zda se jedná o strukturální či funkční problém, budou umět nohu dítěte s jakoukoliv vadou vyšetřit a stanovit adekvátní postup se správným timingem. Budou se jasně orientovat ve svých kompetencích s podrobnou znalostí kompetencí ostatních členů týmu. 

Kurz je možno absolvovat jako celek nebo pouze některou z jeho částí.

Posturální (funkční) vady dětské nohy
V kurzu vás seznámíme s naším konceptem moderní diferenciální diagnostiky posturálních poruch dětské nohy a cílené volby vhodného a efektivního terapeutického postupu.
Zobrazit kurz 
Ortopedické (vrozené) vady dětské nohy
Inovativní kurz věnující se nejčastější vrozené vadě dětské nohy, se kterou se může fyzioterapeut ve své praxi setkat. Absolvent této části získá přehled o nejčastější vrozené vadě pohybového aparátu - pes equinovarus congenitus (golfová noha, club foot).
Zobrazit kurz 
Neurologické (získané) vady dětské nohy
Kurz
Náš kurz jako jediný svého druhu v České republice ale i v zahraničí předkládá ucelený pohled na problematiku vzniku a vývoje získaných vad nohy již od narození dětí ohrožených rozvojem neurovývojové vady.
Zobrazit kurz 

Koncept Handling novorozence a kojence by Fyzio Beskyd®

Handling novorozence a kojence modul 1: pro lékaře a fyzioterapeuty
Handling - způsob manipulace s novorozencem č kojencem během nošení, krmení, přebalovaní, hry - tedy činností běžného života, může být velmi efektivní formou terapie.
Zobrazit kurz 
Handling novorozence a kojence modul 2: pro porodní asistentky a sestry
V našem kurzu handlingu novorozence (určeném porodním asistentkám a zdravotním sestrám) zjistíte, jak zacházet s dítětem pro jeho správný vývoj.
Zobrazit kurz 
Handling novorozence a kojence modul 3: pro nezdravotníky (duly, laktační poradkyně, lektory PMV a jiné)
Tento kurz nabízí nové znalosti a kompetence v podpoře zdravého a kvalitního psychosociomotorického vývoje a prevenci případných odchylek.
Zobrazit kurz 

Ostatní kurzy pro zdravotníky

Chůze - biomechanické a neurofyziologické aspekty - diagnostika a terapie
Kurz je navržen pro odborníky se zájmem o hlubší porozumění pohybové biomechaniky chůze a její aplikace v různých kontextech.
Zobrazit kurz 
Podoskop - vyšetření a klinická interpretace
Specializovaný workshop pro zdravotníky zabývající se ve své praxi vyšetřením nohou pomocí podoskopu.
Zobrazit kurz 
Primitivní reflexy - jejich význam v diagnostice a terapii posturálních a pohybových poruch
Absolventi kurzu budou schopni detekovat a cíleně vyšetřit přetrvávající reflexy, odlišit je od sensorické poruchy a nastavit cílenou a efektivní léčbu.
Zobrazit kurz 

Pro zdravotníky a jiné odborníky

Hra jako terapie - Fyzický kurz (2. část)
Přáním každého dobrého terapeuta je, aby pro dítě byla terapie hrou a zároveň mu pomohla aktivně se účastnit běžného života s rodinou a vrstevníky.
Zobrazit kurz 
Kurzy pro vás připravují odborníci z terapeutického a vzdělávacího centra Fyzio Beskyd s.r.o. www.fyziobeskyd.cz
Mgr. Veronika Kristková
Fyzio Beskyd Edu
Fyzická osoba zapsaná v živnostenském rejstříku.
Jubilejní 611/10, 741 01 Nový Jičín
IČO 67358551
DIČ CZ7956295215 (Plátce DPH)
bankovní spojení 254853556/0600
facebook-squareangle-downenvelope-squareusercart