Veronika se ve své praxi zaměřuje zejména na problematiku nohou a poruch chůze, jak u dětí, tak dospělých.
Díky praxi na mnoha různých pracovištích (FN Ostrava, FN Olomouc, SLL Janské Llázně) má široký přehled o různých neurologických a ortopedických vadách – od těch nejjednodušších po ty nejzávažnější.
Je absolventkou mnoha odborných kurzů zaměřených zejména na neurologickou problematiku:
… a mnohých dalších.
Tomáš se již od prvopočátku své terapeutické praxe zaměřuje především na miminka a velmi malé děti.
Praxe v FN Olomouc mu zajistila zkušenosti i s péčí o nedonošené děti. Specializuje se především na ranou diagnostiku pomocí Prechtlovy metody. Ve své více než 20 leté praxi používá jak Vojtovu metodu, tak Bobath a Baby Bobath koncept.
Pomáhá dětem s neurovývojovým hendikepem (např. s dětskou mozkovou obrnou), poruchami typu dyspraxie nebo sensorickými a percepčními poruchami, a to díky pomocí konceptu Neurovývojové stimulace (NVS).
Díky svým koníčkům (vysokohorská turistika, běh, lezení) dokáže poradit i sportovcům, ať už jde o amatéry nebo profesionály. Používá přitom Dynamickou neuromuskulární stimulaci (DNS), zejména její speciální sportovní odnože (např. Běžecký speciál).
Tomáš je certifikovaným DNS trenérem.
Zkušená fyzioterapeutka s více než 20 letou praxí v jedné z největší fakultních nemocnic (Fakultní nemocnice v Ostravě).
Za dobu své praxe absolvovala nespočet odborných kurzů a školení. Mezi ty největší patří:
Její doménou jsou především klienti s ortopedicko-traumatologickou problematikou. Spolupracuje s mnoha vyhlášenými ortopedy a traumatology v regionu. Díky svému aktivnímu přístupu je vyhledávána sportovci.
Alena je certifikovanou DNS trenérkou.
Veronika je všestranná fyzioterapeutka, která se věnuje dětem i dospělým. Její doménou je zejména problematika vadného držení těla, skolióz a s tím spojených problémů, jako jsou třeba ploché nohy nebo vbočený palec (hallux valgus).
Ve své praxi čerpá nejen z poznatků získaných v průběhu studia na Ostravské univerzitě, ale také například z kurzu Neurovývojové stimulace (NVS), seminářů Hypermobilita nebo Bipedální & quadrupedální lokomoce v terapii posturálních poruch a skolióz.
Martin je atestovaným ortopedem a od začátku kariéry se s velkým zájmem věnuje dětské ortopedii, zejména neuroortopedii.
Během svého postgraduálního studia na Univerzitě Karlově zkoumal biomechaniku chůze a její pooperační změny u dětí s dětskou mozkovou obrnou. Jako první v ČR zavedl metodiku 3D analýzy pohybu u dětských pacientů a výsledky publikoval v mezinárodních odborných časopisech. V rámci doktorského studia zavítal do biomechanické laboratoře Lékařské univerzity ve Štýrském Hradci, kde působí dodnes. V roce 2015 se tam dokonce habilitoval a byl mu udělen akademický titul docenta.
V současnosti pracuje jako dětský ortoped se specializací na léčbu dětí s neurologickým postižením pohybového aparátu. Vědecky se zabývá biomechanikou chůze, vlastnostmi spastického svalu a v poslední době také počítačovými simulacemi operací na pohybovém aparátu. V těchto oblastech již publikoval desítky mezinárodně hodnocených prací.
Přednáší na mezinárodních kongresech a věnuje se pregraduálnímu i postgraduálnímu vzdělávání. Je členem několika evropských odborných společností (např. EPOS, VKO, GAMMA) a zastává funkci emeritního prezidenta Evropské společnosti pro analýzu pohybu (ESMAC).
Karel vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity, obor Všeobecné lékařství. Je atestovaným lékařem v oboru Ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí.
Již od studentských let se věnoval dětské ortopedii. V rámci Masarykovy univerzity je zapojen do výuky budoucích lékařů a do řady vědeckých a výzkumných projektů. Jeho mateřským pracovištěm je Klinika dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie Fakultní nemocnice Brno.
Od roku 2020 je vedoucím lékařem pro Dětskou ortopedii. V posledních letech se zabývá zejména problematikou korekcí vrozených a získaných deformit pohybového aparátu u dětí a mladistvých, prodlužováním dolních končetin nebo sportovní traumatologií, a to zejména kolenního kloubu. Absolvoval četné stáže a kurzy v Evropě i ve Spojených státech.
Michal se narodil v Olomouci, ale od pěti let vyrůstal v Rakousku. Díky své zálibě v medicíně a řemeslné zručnosti se rozhodl v roce 1999 stát se ortopedickým technikem. Absolvoval proto 3,5leté studium, které ukončil s vyznamenáním.
V roce 2006 završil své praktické zkušenosti mistrovskou zkouškou. Od roku 2008 pracuje pro firmu Pohlig, která patří v německy mluvících zemích ke špičce na trhu s ortopedickými pomůckami a technikou.
Své dlouholeté zkušenosti z oborů biomechaniky a ortopedické techniky využívá při interdisciplinárních konzultacích a předepisování individuálních pomůcek ve spolupráci s ortopedy, neurology, dětskými ortopedy a také fyzioterapeuty.
Jak říká: „Mým cílem je, maximálně využít možnosti ortopedické techniky, abychom společně dosáhli cílů, potřeb a přání Vás a Vašich dětí."
Klára, jako PhD student strávila půl roku na dětské klinice v kanadské Albertě, dále spolupracovala s dr. Dobbsem, předním světovým oborníkem na vrozené vady dolních končetin (hlavně Pes Equinovarus Congenitus (PEC)/ Clubfoot či vertikální talus), a to přímo na jeho klinice na Floridě.
Pravidelně se aktivně účastní vědeckých konferencí na téma Clubfoot (SICOT, EPOS) po Evropě a celém světě. Školí fyzioterapeuty i lékaře o Pes Equinovarus Congenitus (PEC)/ Clubfoot ve světě a nyní i ČR.
Zaměřuje se převážně na dětskou klientelu, její specializací jsou vrozené vady dolních končetin (Pes equinovarus (PEC), vertical talus, metatarsus adductus, fibular hemimelia aj.). Od května 2023 se pyšní titulem Bobath terapeut.
Agnes je dětská ortopedka se zaměřením na problematiku vrozených vývojových vad dolních končetin u dětí (PES equinovarus - PEC a vrozená dysplazie kyčelního kloubu DDH).