Noha dítěte s dětskou mozkovou obrnou

Datum konání: pracujeme na termínu
Máte zájem o zaslání informace, až budeme mít konkrétní termín konání kurzu?
Mám zájem o zaslání termínu

Jako jediní v České republice nabízíme ucelený kurz pro všechny odborníky zabývající se terapií nohou u dětí s dětskou mozkovou obrnou a dalšími neurovývojovými hendikepy. Péče o nohy u těchto dětí je velmi často podceňována a řešena mnohdy zcela nekoncepčně a pozdě.

V našem kurzu nabízíme přehled možností, jak tuto problematiku řešit skutečně včasně, cíleně a multioborově. Lektorský tým je složen z fyzioterapeuta, ortoprotetika a lékaře, po absolvování kurzu tedy získáte komplexní pohled na tuto problematiku.

Kurz je určen všem odborníkům ve zdravotnictí, vhodný je zejména pro fyzioterapeuty, ergoterapeuty, lékaře, ortoprotetiky a studenty těchto oborů.

Datum konání:
pracujeme na termínu
Místo konání:
Počet vyučovacích hodin:
Lektoři:
Mgr. Veronika Kristková, Mgr. Tomáš Zemánek - Fyzio Beskyd s.r.o., Michal Musil, CEO Pohlig Austria, MUDr. Karel Urbášek, Ph.D. - OrtoPoul s.r.o.
Poznámky:
Kurz se uskuteční při minimálním počtu 18 účastníků.

Obsah kurzu:

 • Vývoj nohou u dítěte s dětskou mozkovou obrnou
 • Přehled nejčastějších deformit nohou dětí s DMO
 • Časná diagnostika poruch nohy u dítěte s DMO
 • Vyšetření nohy u dítěte s DMO
 • Význam a možnosti fyzioterapie u problematiky nohou dítěte s DMO
 • Operační řešení deformit nohou a dolních končetin u dětí s DMO
 • Možnosti ortotického řešení deformit, výběr vhodné obuvi
 • Praktické ukázky jednotlivých možností terapie

Vezměte si s sebou:

 • pohodlné oblečení (převlečení) a přezutí
 • dobrou náladu

Na kurzu obdržíte:

 • skripta
 • certifikát
 • drobné občerstvení

Přihláška na kurz

Noha dítěte s dětskou mozkovou obrnou

6,000 Kč

Jakmile bude částka připsána na náš účet, budete zaregistrováni mezi účastníky kurzu a obdržíte detailní program kurzu a další instrukce.
V případě, že se nebudete moci kurzu zúčastnit, bude postupováno v souladu s VOP - Storno podmínky. Věnujte, prosím, pozornost jejich přečtení.

Reference

"Nejvíce mě jako téma zaujaly možnosti vyšetření a následné kinezioterapie. Celé to bylo úžasné. Fyzioterapeutická část kurzu je pro mě v každém ohledu obrovským přínosem. Děkuji mnohokrát za předané vědomosti a zkušenosti z vaší praxe. Velmi si toho vážím. V rámci ortotické části mě zaujalo korekční postavení v hlezenním kloubu. Byla pro mě ukázkou, jak by to mělo vše správně fungovat. Chtěla bych velmi poděkovat Mgr. Kristkové za trpělivost a ochotu konzultovat se mnou mé pacienty o přestávkách. Za to, že nás nechá nahlédnout do jejího přístup k terapii dětí s DMO. Je to pro mě velký benefit do budoucna, setkat se s tak zkušenou fyzioterapeutkou. Nejzajímavější pro mě bylo, jak velký důraz je kladen na diferenciální diagnostiku už v rané fázi vývoje. Kurz rozhodně doporučuji dalším odborníkům."
Celkově workshop hodnotím jako přínosný. Byla jsem moc ráda, že zazněly a byly ukázány konkrétní možnosti deformace nohy a bérce. Jediná výtka, která mě napadá, je, že bychom tam mohli být klidně další hodiny a pořád by bylo o čem mluvit. Děkuji za možnost vidět, jak může pracovat protetik (i když na druhou stranu mám trochu vztek, že u nás to zatím až tak nejde). Ale dá to sílu bojovat dál. V ortotické části mě zaujala obzvláště možnost řešení vad ve 3D. Celou ji považuji za velice přínosnou díky uceleným informacím a možnostem konzultace s kolegy z různých pracovišť.
Kurzy pro vás připravují odborníci z terapeutického a vzdělávacího centra Fyzio Beskyd s.r.o. www.fyziobeskyd.cz
closefacebook-squarebarsangle-downenvelope-square